Trusted Badge Systems
Strateginė partnerystėKuriame patikimas pasiekimų pripažinimo sistemas, bendradarbiaudami su nevyriausybinėmis organizacijomis ir darbdavių atstovais Lietuvoje, Vokietijoje, Olandijoje ir Ispanijoje.
Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija bei tarptautiniais partneriais iš Olandijos, Ispanijos ir Vokietijos įgyvendino strateginių partnerysčių projektą „Trusted badge systems“ (liet. „Patikimos ženkliukų sistemos”). Projektu buvo siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp nevyriausybinių organizacijų ir įmonių bei geriau pripažinti neformaliais būdais įgytas kompetencijas, naudojant „atvirų ženkliukų“ (angl. Open Badges) technologinį standartą. Stiprinant bendradarbiavimą, buvo siekiama didinti atvirų ženkliukų vertę bei patikimumą kuriant tvarią ir efektyvią neformaliuoju būdų įgytų kompetencijų pripažinimo sistemą Lietuvoje bei Europoje.
Atviri ženkliukai veikia kaip skaitmeninis sertifikatas, kuriame patalpinti meta-duomenys, susiję su gavėjo pasiekimais ar kompetencijomis. Šis inovatyvus skaitmeninis įrankis padeda pripažinti tuos mokymosi gebėjimus, kuriuos dažnai sunku įvertinti formalaus ugdymo rėmuose (minkštieji gebėjimai, įgyti požiūriai, dalyvavimas ir pan.). Skaitmeninį ženkliuką gavęs asmuo gali jį paviešinti socialiniuose tinkluose, pridėti savo gyvenimo aprašyme (CV) ir taip geriau parodyti savo pasiekimus stojant į universitetą, ieškant darbo ar dalyvaujant organizacijų veikloje.
Atvirais skaitmeniniais ženkliukais pastaruoju metu susidomėjo verslas, siekiantis paskatinti tam tikrą darbuotojų elgesį, pripažinti jų pasiekimus, diegti įmonės vertybes ir t.t. Pasaulyje tai yra labai sparčiai plintanti technologija, kurią jau naudoja tokios įmonės kaip „IBM“, „Nasa“, „Samsung“ ir kt.
Projekto pasiekti rezultatai
Lietuvoje buvo sukurtos dvi pasiekimų pripažinimo sistemos, kurios naudoja atvirų ženkliukų technologiją:
- Europos savanoriškos tarnybos mentorių mokymosi pripažinimo sistema, kurią kūrėme su VšĮ „Socialinis veiksmas“, daugiausia dirbanti su vietinėmis ir tarptautinėmis jaunimo savanorystės programomis.
- „Atrask save“ savanorių pasiekimų programa, kurioje gali dalyvauti projekto „Atrask save“ dalyviai, įsitraukę į „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ veiklą – užsiimantys savanoryste vienoje iš priimančiųjų organizacijų. Atsisiųskite ženkliukų poveikio tyrimo ataskaitą „Atviri ženkliukai – naujų atradimų link”.
Partnerių šalyse buvo sukurtos šios ženkliukais paremtos pripažinimo sistemos:
- Olandijoje – ženkliukų sistema, padedanti įvertinanti ir pripažinti jaunimo dalyvavimo patirtį ir kompetencijas jaunimo tarybose.
- Vokietijoje – viena ženkliukų sistema, padedanti įvertinti ir pripažinti nacionalinės savanorystės patirtį ir pasiekimus Raudonojo Kryžiaus organizacijoje. Kita ženkliukų sistema, sukurta Vokietijoje, padeda įvertinti ir pripažinti jaunimo verslumo gebėjimus.
- Ispanijoje – patobulinta ženkliukų sistema, padedanti įvertinti ir pripažinti Europos savanoriškos tarnybos metu tobulinamas kompetencijas.
Kartu partneriai sukūrė technologinius sprendimus Badgecraft.eu ženkliukų išdavimo platformoje, kurie leidžia jauniems žmonėms lengviau kaupti įrodymus apie jų mokymosi pasiekimus bei dalintis jais internete su kitais. Projekto metu sukurtos papildomos atvirų ženkliukų valdymo platformos funkcijos padeda organizuoti nuoseklų, besimokančiuosius įtraukiantį procesą.
Projektas sukūrė mobiliąją programėlę „Badge Wallet„, kurią galima atsisiųsti iš Google Play ir App Store. Mobilioji programėlė leidžia rinkti skaitmeninius ženkliukus ir jais dalintis bet kur ir bet kada.
Projekto partneriai ir finansavimas
Projektas leido užmegzti bendradarbiavimą su verslo sektoriumi ir pasiekti geresnį darbdavių supratimą apie skaitmeninių ženkliukų vertę.
Projektu metu buvo įtraukti virš 600 jaunų žmonių, kurių bent pusė buvo turintys mažiau galimybių tobulėti bei dalyvauti darbo su jaunimu programose. Bent 80% jų įgijo vertingų įrodymų apie dalyvavimo bei tobulėjimo pasiekimus ir skaitmeninių ženkliukų pagalba gali lengvai juos parodyti kitiems ir būti matomiems darbo rinkoje. Daugiau nei 50 000 žmonių sužinojo apie projekto metu sukurtas ženkliukų sistemas ir skaitmeninius sprendimus ženkliukų išdavimui.
Projektą koordinavo Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija.
Projekto partneriai: Lietuvoje – Lietuvos pramoninkų konfederacija, VšĮ “Socialinis veiksmas”. Vokietijoje – Deutsches Rotes Kreuz, Landesverband Sachsen-Anhalt e.V. GOEUROPE! ir Platform e.v. Olandijoje – Breakthrough Foundation ir Stichting JeugdWelzijnsBeraad. Ispanijoje – Asociación Cazalla Intercultural ir Asociación de Jóvenes Empresarios de la Comarca del Guadalentín.
Projektas truko 2015 rugsėjį – 2017 m. liepą.
Projektą iš dalies finansavo ES programa „Erasmus+”